آلاچیق در روف گاردن

روف گاردن ها اصولا فضایی هستند منحصر بفرد و معمولا با توجه به ویژگی های اقلیمی یک منطقه طراحی و اجرا می شوند . استفاده از اقلام مختلف در روف گاردن با توجه به خواسته های کارفرماها متفاوت و متناسب با بودجه مدنظرشان برای داشتن یک روف گاردن می باشد.

اقلام روف گاردن

در طراحی و اجرای یک روف گاردن باتوجه به خواسته های کارفرما ازاقلام متفاوتی استفاده می شود که از جمله این اقلام می توان به انواع آلاچیق ها ، آتریوم ، مبلمان فضای باز ، فلاور باکس و تری باکس ، آبنما و کفپوش های مختلف مانند چوب پلاست ، چمن مصنوعی ، شن و قلوه سنگ و… استفاده کرد .

انواع آلاچیق

آلاچیق ها با توجهبه کاربری و فضای وجود در بام به انواع مختلفی تقسیم می شوند:

  1. آلاچیق های سنتی :

این آلاچیق ها معمولا دارای سقف های گرد و گنبدی و یا شیب دار هستند که معمولا از جنس چوب ساخته می شوند .

  1. آلاچیق های نیم سایه (پرگولا) :

این آلاچیق ها که سقفشان برخلاف سایر آلاچیق ها یکپارچه و کاملا بسته نیست مناسب برای فضاهای باز هم هستند و با ایجاد سایه و نیم سایه فضایی مناسب برای استراحت و یا دورهمی در فضای باز را ایجاد می کنند.

  1. آلاچیق های چهارفصل :

این آلاچیق ها که با نام آتریوم هم شناخته می شوند متناسب برای استفاده در تمامی فصول سال هستند و فضاهایی کاملا پوشیده و مسقف دراند و در برابر بارش باران و تابش آفتاب محافظ خوبی برای یک نشیمن در فضای باز محسوب می شود.

سازه و متریال آلاچیق

سازه و متریال آلاچیق:

در ساخت آلاچیق ها به دلیل اینکه معمولا در فضاهای باز ( محوطه ها و روف گاردن ها ) ساخته و استفاده می شوند ، استراکچر اصلی بدنه از جنس فلز می باشد که روی آنها باتوجه به خواست کارفرما و بعضا باتوجه به شرایط اقلیمی با کاورهای مختلفی پوشیده می شوند .

یکی از متریالهایی که به عنوان کاور روی سازه فلزی آلاچیق ها قرار میگیرد چوب پلاست است که با توجه به نزدیکی این متریال به چوب هم از مقاوت بالایی برخوردار است و هم زیبایی کار را بالاتر می برد.

در نهایت باتوجه به اینکه شما چه در چه فضایی از آلاچیق استفاده می کنید تاثیر مستقیمی بر روی انتخاب شما برای سبک آلاچیق دارد، زیرا آلاچیق قسمت بزرگی از روف گاردن  ها و یا محوطه ها را شامل می شود. هم چنین سایزو ابعاد آلاچیق همباید به گونه ای انتخاب شوند که همه فضا را نگیرد و مانعی برای رفت و آمد ایجاد نکند.

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.