تراس سبز

تراس سبز

امروزه فضاهایی مانند بالکن ها و تراس ها مورد توجه قرار گرفته اند و علاوه بر ساختمان های مسکونی در ساختمان های تجاری و اداری مورد توجه قرار گرفته است.

اگر شما در خانه دنبال جای مناسبی برای استراحت و آرامش هستید، تراس های خانه بهترین گزینه هستند، تراس هایی که با اضافه کردن آیتم های مختلف به آن جذابیت آن چند برابر خواهد شد.

برای فضاهای تجاری و اداری هم تراس می تواند فضایی برای برگزاری جلسات با مشتریان باشد.

نکات طراحی تراس سبز:

در موارد ذیل به صورت جداگانه به بررسی نکات طراحی تراس سبز می پردازیم که می تواند کمک شایانی به اجرای آن بکند:

امنیت تراس: یکی از موارد مورد بحث در وحله ی اول طراحی بحث امنیت تراس می باشد. جانپناهی که برای تراس وجود دارد باید مورد ببررسی قرارر بگیرد و در صصورت استاندارد نبودن آن باز طراحی شود.

در بحث امنیت مواررد دیگری هم قابل بررسی می باشد که یکی از آن ها می تواند داشتن فرزند کوچک و حیوان خانگی باشد. در برخی از تراس های کوچک که میز و صندلی طراحی و جایگذاری می شود اگر در لبه ی جانپناه قرار داشته باشند امکان بالا رفتن کودک و حیوان خانگی از آن و افتادن وجود دارد که باید مورد بررسی قرار بگیرد.

مقیاس تراس: همیشه یکی از نگرانی ها کوچک بودن تراس با بالکن ساختمان است زیرا این تصور وجود دارد که اگر فضا کوچک باشد نه می شود طرحی برای آن در نظر گرفت و نه می شود از آن استفاده کرد.

اما این تصور کاملا اشتباه است زیرا طراحی با توجه به مقیاس تراس انجام می شود و در خیلی موارد طراحی صحیح، کمک شایانی به بزرگ نشان دادن فضای شما می کند و با طراحی آیتم ها با توجه به مقیاس تراس تمام خواسته ها از یک تراس برآورده شود.

رنگ ها: یکی از فاکتورهایی که در طراحی تراس می تواند به طور مستقیم تاثیر گذار باشد انتخاب درست رنگ ها می باشد به طور مثال در تراس هایی با محیط کوچتر سعی بر آن است که از رنگ های روشن استفاده گردد تا کوچکی فضا تا حد امکان به چشم نیاید و همچنین استفاده صحیح از رنگ ها سبب افزایش سر زندگی فضا می شود.

گیاهان: طراحی کاشت و انتخاب نوع گیاه باید با توجه به شرایط آب و هوایی و همچنین هدف از کاشت گیاه چه می باشد زیرا در یکسری موارد هدف کاشت جلوگیری از دید مزاحم می باشد و در موارد دیگر افزایش سبزینگی تراس می باشد.

البته موارد دیگری وجود دارند که قبل از انتخاب انها باید آن  را مورد بررسی قرار بدهید. به عنوان مثال در نظر گرفتن گیاهانی که حساسیت ایجاد نکنند و حشرات زیادی به سمت خود جذب نکنند و موارد این شکلی.

نکته ی مورد اهمیت دیگر در طراحی کاشت انتخاب و هماهنگ کردن رنگ گیاهان با فضا و گیاهان دیگر می باشد.

تجهیزات مورد نیاز تراس: مبلمان و تجهیزاتی وجود دارند که درتراس ها با توجه به کاربری که دارند تهییه و جایگذاری می شوند.

تا حد امکان بهتر از نشیمن و میز هایی که برای تراس های کوچک انتخاب می شود پرتابل و تاشو باشند تا فضای کمتری اشغال کنند. مورد دیگری که اهمیت دارد بحث تاسیسات می باشد. به عنوان مثال اگر در طرح تراس ابنما وجود داشته باشد باید از قبل شیر اب مورد نظر بررسی شده باشد.

کاور کردن نماهای نامناسب: در صورت داشتن دیوار و جانپناهایی با نمای زشت و نامناسب می توان با استفده از متریال های متفاوتی دیوارها را کاور نمود. یکی از این متریال ها چوب پلاست ااست که می تواند در عرض های مختلف و نحوه نصب متفاوت طراحی گردد.

قیمت طراحی و اجرا در پالیزبام:

در تیم پالیزبام طراحی با توجه به خواسته های کارفرما انجام می گردد و هزینه طراحی با توجه به مقیاس محاسبه می گردد و هزینه اجرا با توجه به ایتم هایی که داخل طراحی قرار گرفته اند محاسبه می شود، اما در نظر داشته باشید همیشه طرح های اقتصادی تری وجود دارند، انتخاب نوع کفپوش، دیوار پوش، مبلمان و غیره می تواند به طور مستقیم بر روی کاهش هزینه های اجرا تاثیر بگذارد.

اگر موقعیت تراس شما به گونه ای می باشد که کم ترین تابش نور خورشید را دریافت می کند می توانید به جای هزینه چوب پلاست و شاسی کشی، از تایل های 30 در 30 پالیزبام استفاده کنید. در این صورت می توانید این تایل ها را خود در کف تراس مانند پازل اجرا کنید و از هزینه نصب آن بکاهید.

یا به عبارتی دیگر می توان هزینه کف تراس را با استفاه از ترکیب چوب پلاست، چمن و قلوه سنگ تعدیل نمود.

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.