روف گاردن ساده و ارزان

روف گاردن ساده و ارزان

طراحی و اجرا و ساخت روف گاردن در این روزها به عنوان یکی از آیتم های پرطرفدار در ساخت و ساز ساختمان ها محسوب می شود که با ایجاد یک فضای سبز منظره ای زیبا و جذاب برای ساکنین فراهم می کند.

روف گاردن ها علاوه براینکه به عنوان یک فضای سبز نیمه خصوصی در محیط زندگی بخشی از نیازهای انسان ها را برای بهره مندی از فضای سبز تامین می کند، به عنوان عاملی برای تصفیه کردن هوا و کاهش درجه حرارت در بهبود کیفیت هوا موثر هستند.

کمبود فضاهای شهری و افزایش رو به رشد جمعیت یکی دیگر از دلایلی است که احساس نیاز به داشتن یک روف گاردن هرچند ساده را در ساکنین یک ساختمان ایجادمی کند.

حال برای داشتن یک روف گاردن ارزان و ساده باید در مرحله اول طراحی با توجه به بودجه کارفرما است که به نوعی به توان متریال و هزینه اجرا را مدیریت کردو بحث بعدی بررسی انواع روف گاردن می باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

انواع روف گاردن

روف گاردن ها از نظر اجرا و طراحی به سه دسته تقسیم بندی می شوند :

  1. روف گاردن گسترده
  2. روف گاردن متمرکز
  3. روف گاردن مدولار (پرتابل)

روف گاردن گسترده : در این سیستم میزان تنوع گیاهی و کاشت کمتر است و به عمق کاشت کمتری نیاز دارد و معمولا برای ساختمان هایی استفاده می شود که بار وزنی کمتری را بخواهند به بام ساختمان وارد کنند.

روف گاردن متمرکز : این سیستم به نوعی شبیه پارک ها ساخته می شود و شامل بخش زیادی از پوشش گیاهی است و نیازمند بخش متعارفی از خاک برای کاشت گیاهان می باشد.

روف گاردن مدولار ( پرتابل ) : این سیستم از روف گاردن به صورتی است که بار مرده روی بام ساختمان اعمال می شود و تمامی اقلام به صورت پرتابل ساخته و به روی بام منتقل می شود و همچنین بسترهای کاشت گیاهان نیز به صورت باکس هایی مدولار و قابل جابجایی می باشند ، که این روش میتواند هم روف گاردن ارزان و یا اینکه روف گاردنی گران و پرهزینه را شامل شود .

میزان سطح طراحی

یکی دیگر از راه های داشتن یک روف گاردن ارزان محدود کردن سطح طراحی در یک بام است به این ترتیب که در یک ساختمان یک قسمت و محدوده از بام آن را به عنوان فضای طراحی در نظر گرفته و با توجه به متراز مدنظر طراحی و اجرای روف گاردن انجام می شود.

کاهش هزینه با استفاده از اقلام پرتابل

شرکت پالیزبام با تخصصی چندین ساله در طراحی و اجرای روف گاردن های پرتابل مدولار با استفاده از اقلام مختلف می تواند در کم و یا زیاد شدن هزینه ها موثر باشد به طور مثال برای کاشت گیاهان بسترهای متفاوتی وجود دارد که از جمله می توان به فلاورباکس، تری باکس ، پلانتر باکس و قاب گل اشاره کرد که در این میان استفاده از پلانتر باکس ها در مقایسه با سایر موارد از هزینه کمتری برخوردار است .

برای پوشش کف نیز اقلام و موارد مختلفی از جمله چوب پلاست ، چمن مصنوعی ، شن و قلوه سنگ ، بلوک پلیمری ، گرانول و… وجود دارد که برای ارزانتر و ساده تر شده روف گاردن می توان از ترکیب شن وقلوه سنگ با بلوک پلیمری و یا چمن مصنوعی استفاده کرد .

همچنین استفاده از مبلمان های ساده و کارکرده ی  مناسب فضای باز یا مبلمان های باغی جهت تعبیه فضای نشیمن می تواند در کاهش هزینه ها موثر باشد .

کلام آخر

در نهایت می توان گفت که شرکت پالیزبام با درنظر گرفتن خواسته ها و بودجه مدنظر کارفرما به بهترین نحو طراحی و اجرای روف کاردن را برعهده میگیرد و خدمات خود را ارائه می دهد.

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.