سان روم گاردن

سان روم گاردن

امروزه نیاز به فضاهای خصوصی تر بیشتر در میان مردم حس می شود زیرا حس امنیت و راحتی فضای خصوصی نسبت به فضاهای عمومی چندین برابر می باشد.

روف گاردن و تراس گاردن از فضاهایی هستند که این نیاز را تامین می کنند، علاوه بر این فضاها واژه ای به نام سان روم گاردن طرفدار پیدا کرده است و بر خلاف تصور عموم مردم سان روم فضایی جدا از خانه نمی باشد.

سان روم گاردن اتاق یا بخشی از خانه می باشد که اطراف آن با شیشه محصور شده است، اصولا قسمت نورگیر خانه برای طراحی و اجرای سان روم گاردن انتخاب می گردد.

اشتباهات رایج در مورد سان روم گاردن:

یکی از اشتباهات رایجی که در مورد سان روم گاردن وجود دارد؛ یکسان در نظر گرفتن سان روم گاردن و گلخانه می باشد، گرچه  گلخانه و سان روم گاردن شباهت های ظاهری با یکدیگر دارند اما تفاوت های بسیاری دارند.

از لحاظ ظاهری گلخانه و سان روم گاردن فضایی شیشه ای می باشنداما گلخانه فضایی در خارج از خانه و یا محوطه ساخته می شود در صورتی که سان روم گاردن بخشی از فضای خانه می باشد.

هدف از ساخت سان روم گاردن، ایجاد فضایی برای استراحت و دریافت آرامش می باشد اما هدف در ساخت گلخانه پرورش گل و گیاه می باشد.

فضای گلخانه و هوای داخلی آن شرجی و در بعضی موارد رطوبت بسیار زیادی دارد اما در سان روم گاردن هوا بسیار دلنشین است.

مزایای سان روم گاردن:

  1. بهره گیری از نور طبیعی: یکی از مواردی که در طراحی های داخلی و خارجی مد نظر قرار میگیرد بهره گیری از نور طبیعی می باشد، سان روم گاردن به دلیل شیشه ای بودنش نور کافی را دریافت می کند.
  2. نگهداری گیاهان: درست است سان روم گاردن با گلخانه بسیار متفاوت می باشد اما در سان روم گاردن هم می شود یکسری گیاهان آپارتمانی را به راحتی نگهداری کرد.
  3. مکانی چهار فصل: این مکان این امکان را به شما می دهد که در هر فصولی بتوانید از آن استفاده کنید. زیرا به دلیل بسته بودن فضا سرما و گرما کم تر به داخل نفوذ خواهد کرد.
مزایای سان روم گاردتن

چه گیاهانی مناسب سان روم گاردن است؟

برای سان روم گاردن بهتر است گیاهان مقاوم به کم آبی و نور خورشید کاشته شود برای بستر گیاهان می توان از فلاورباکس های چوب پلاست استفاده کرد که مقاومت بالایی دارند و هم به دلیل شباهت ظاهری که به چوب طبیعی دارند سرزندگی فضا را دو چندان می کنند. و حس قرار گرفتن در محیط طبیعی را افزایش می دهند.

متریال قابل استفاده در سان روم گاردن:

از اصلی ترین متریال سان روم گاردن استراکچر فلزی آن است که پایه های اصلی سان روم گاردن را تشکیل می دهد و شیشه دو جداره که اطراف سان روم گاردن قرار می گیرد که ممکن است به دلیل تابش مستقیم خورشید به این قسمت شیشه ها داغ شود و گرما به داخل فضا نفوذ کند، برای حل این مشکل می توان از پرده های مختلفی برای جلوگیری از گرم شدن داخل سان روم گاردن استفاده کرد.

بهترین زاویه برای ساخت سان روم گاردن:

برای طراحی و اجرای سان روم گاردن به این نکته توجه داشته باشید که ویژگی اصلی سان روم گاردن نور آن می باشد پس بهتر است سان روم گاردن در قسمت های جنوبی خانه قرار گیرد تا حداکثر نور خورشید را دریافت کند.

سان روم گاردن پالیزبام:

برای ساخت سان روم گاردن همیشه نیازمند به اتاقی می باشید که بتوانید اطراف آن را با شیشه محصور کنید، اما اگر همچین اتاقی موجود نباشد باید چه کرد؟

پالیزبام با طراحی و اجرای آتریوم این امکان را به شما می دهد که در هر نقطه ای از روف گاردن، تراس گاردن و محوطه خود یک سان روم گاردن داشته باشید.

سان-روم-گاردن-پالیزبام

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.