چوب پلاست چیست؟

چوب پلاست چیست؟

کامپوزیت های چوب پلاست پالیزوود به عنوان نسل نوین چوب پلاست های تولیدی در ایران حاصل ترکیبی از پلیمر هاو عناصر چوب طبیعی هستند که به روش اکستروژن تولید می گردند. در فرایند ترکیب مواد لیگنوسلولزی مانند (ساقه ذرت و کاه گندم و جو و برنج و آرد چوب) و همچنین ترموپلاست ها مانند (پلی اتیلن، پلی ونیلکلراید، و پلی پروپیلن) خمیری تولید می شود که می تواند در قالب های مختلف تبدیل به مقاطع متنوعی از چوب پلاستپالیزوود شود که در کف سازی، نما ، ساخت اقلام و… کاربرد دارد.

چوب پلاست چیست

فرآیند روش اکستروژن نیازمند دو آیتم اصلی فشار و گرما هست؛ در واقع تولید چوب پلاست به این روش می باشد که مواد ترکیب شده در قالب های طراحی و ساخته شده ریخته می شود و از طریق فشار و گرمایی در حدود 220 درجه سانتی گراد تولید می گردد.

امروزه چوب پلاست جایگزین مناسبی برای ترمووود،  انواع چوب های معمولی یا فراوری شده و برخی از متریال مورد استفاده در کفسازی و نماسازی می باشد زیرا ضمن زیبایی و سبکی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه بوده و همینطور برای استفاده در فضاهایی مانند روف گاردن و محوطه ها نسبت به ترموود مقاوم تر می باشد.

 

مزایای چوب پلاست:

 • دوام بالا در برابر رطوبت
 • مقاوم در برابر قارچ ، موریانه و آفت
 • مقرون به صرفه از نظر اقتصادی
 • فرم پذیری و امکان تولید در مقاطع و قالب های مختلف
 • عدم تغییر ابعاد در برابر انبساط، انقباض
 • مقاوم در برابر خراشیدگی
 • دوستدار محیط زیست و عدم نیاز به قطع درختان برای تولید آن
 • خودرنگ بودن و رنگ پریدگی ناچیز در محیط های بیرونی و فضای باز
 • عدم نیاز به نگهداری و رنگ آمیزی
 • امکان تولید در رنگ های مختلف و متنوع
-چوب پلاست

معایب چوب پلاست:

 • چوب پلاست در مقایسه با ترمووود حس و حال طبیعی کمتری دارد که البته در چوب پلاستپالیزوود با ایجاد عملیات سطحی متفاوت، رنگ بندی طبیعی و تولیدان سه بعدی تا حدود زیادی این موضوع کاهش یافته است.
 • به طور معمول و استاندارد برای اجرای با کیفیت و بادوام نیاز به شاسی کشی فلزی و با لحاظ دقت دارد که البته در صورت اجرای صحیح این شاسی فلزی توسط تیم های متخصص از جمله تیم اجرایی پالیزوود این دغدغه رفع خواهد شد.
کاربرد چوب پلاست

کاربرهای چوب پلاست:

چوب پلاست متریالی می باشد که به علت مقاومت بالا، بیشتر در فضاهای بیرونی مانند روف گاردن، تراس گاردن، محوطه و در طراحی های دیوار سبز استفاده می گردد.

چوب پلاست انواع مختلفی دارد که بر اساس نوع کاربر آن ها انتخاب می شوند، چوب پلاست را می توان به عنوان کف پوش، دیوارپوشبرایکاور انواع سازه هایی مانند پارتیشن، پرگولا آلاچیق و یا اقلامی مانندفلاورباکس،میزو نیمکت، آبنما، آتشدان و غیره استفاده می گردد.

یکی از انواع چوب پلاست کفپوش و یا دک می باشد که به دلیل مقاومت بالای آن، از آن در کفسازی استفاده می شود.

قیمت-چوب پلاست

قیمت چوب پلاست:

یکی از سوالات رایج مشتریان قیمت چوب پلاست می باشد در پاسخ سوال این سوال نمی توان قیمت دقیق و مشخصی را اعلام کرد چرا که چوب پلاست نیز مانند هر متریال دیگری دارای انواع مختلف سایز ها و کیفیت ها می باشد که طبیعتا میزان مواد اولیه مورد استفاده و سختی تولید اثر مستقیم بر قیمت نهایی چوب پلاست دارد.

به طور معمول پروفیل های چوب پلاست در سه دسته کلی 1- لوورها و قوطی ها 2- کفپوش ها 3- نماپوش ها تولید می شوند که دسته اول به دلیل وزن بالا و ابعاد به نسبت بزرگتر گرانترین دسته در مقیاس مترمربع می باشند. دسته کفپوش ها با مقاومت های بالا در رده بندی قیمتی متوسط قرارگرفته و دسته سوم شامل انواع نماپوش ها و دیوارپوش ها بدلیل عدم تحمیل فشار بر آنها و وزن کمتر و ابعاد نازک تر به نسبت ارزان ترین دسته چوب پلاست ها می باشند.

قیمت چوب پلاست بر مبنای متر مربع و متر طول محاسبه و اعلام می گردد و معمولا به صورت شاخه های سه متری تولید و عرضه می شود.

برای استعلام قیمت چوب پلاست پالیزوود به صورت به روز می توانید به پیج اینستاگرام(@palizwood)مراجعه و یا با کارشناسان پالیزوود تماس بگیرید.

فلاورباکس چوب پلاست

فلاورباکس های چوب پلاست پالیزوود:

بستر های کاشت گوناگونی وجود دارد که پرطرفدار ترین آن ها فلاورباکس ها در ابعاد و شکل های گوناگون می باشد.

فلاورباکس ها دارای انواع مختلفی مانند ( فلاورباکس چوبی، فلاورباکس پلاستیکی، فلاورباکس آهنی و غیره) می باشند.

در پالیزوودفلاورباکس ها با استارکچری فلزی و لایه داخلی ورق گالوانیزهتولید می شوندکه پس از آماده سازی و ایزولاسیون و ایجاد درین برای فراهم نمودن شرایط مناسب رشد گیاه بوسیله پروفیل های چوب پلاستپالیزوودکاور می شوند.

داخل فلاورباکس های پالیزوود فیلتر زهکش قرار می گیرد تا آب اضافی از آبیاری جذب گردد و مابقی آب اضافی داخل سینی تخلیه که در زیر فلاورباکس قرار گرفته است تخلیه می گردد.

کاور کردن فلاورباکس ها با چوب پلاست ضمن ایجاد زیبایی و تنوع رنگ در محیط سبب جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به گیاهان داخل فلاورباکس می شود و همچنین استفاده از چوبپلاست به دلیل شباهت زیاد آن به چوب طبیعی سبب افزایش سرزندگی در فضای اطراف می گردد.

انواع بستر کاشت پالیزوود:

فلاورباکس: فلاورباکس های پالیزوود همراه سینی تخلیه در عرض 28، طول 78 و ارتفاع 53 سانتی متر در کارگاه پالیزوود تولید میگردد و با چوب پلاست کاور می گردد که مقاومت و عمر فلاورباکس شما را چندین برابر می کند.

تری باکس: تری باکس های پالیزوود همراه با سینی تخلیه به صورت استاندارد در عرض 50، طول 50 و ارتفاع 70 سانتی متر در کارگاه پالیزوود تولید می گردد و با چوب پلاست کاور می شوند، تفاوت فلاورباکس و تری باکس ها در این می باشد که تری باکس این قابلیت را به شما می دهد که بتوانید گیاهانی با نیاز به عمق کاشت بالا مانند انواع درخت ها و درختچه ها را در تری باکس کاشته و عمر گیاهتان را افزایش دهید.

انواع پلانترباکس: پلانترباکس ها این قابلیت را به شما می دهند که به صورت پرتابل باغچه آرایی بر روی بام و تراس انجام دهید و با استفاده از عمق کاشت حداقلی آن اقدام به کاشت گیاهان پوششی و رونده مانند نازآفتابی، پاپینال و … نمایید.

پلانترباکس ها در اشکال مربعی و مستطیلی و در سایز های مختلف قابل اجرا می باشند.

برای تامین چوب پلاست مورد نیاز خود و یا اقلام تولید شده با کاور چوب پلاست می توانید با کارشناسان فروش پالیزوود تماس بگیرید.

09912348500

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.